Jaunpiebaldzēni Tallinā

Brauciens uz deju ceļojošo festivālu Tallinā izvērtās par trim emociju bagātām dienām. Kāpēc? Izlasi, tad uzzināsi!

16. oktobra rītā mēs, divdesmit deviņi dejotāji no diviem kolektīviem"Piebaldzēni", kopā ar skolotājām Lāsmu Skutāni, Dairu Alksnīti, Jolantu Glāzeri un gidu Gintu Skutānu izbraucām uz Tallinu. Pirmā pieturvieta bija makšķernieku iecienītais Peipusa ezers. Kas par plašumu- kā jūra!

Tālāk mūsu ceļš veda uz Elistveres muižas dzīvnieku parku. Te dzīvo lapsas, stirnas, lācis, lūši, alnis, mežacūkas, dambrieži, ziemeļbrieži un vēl citi iemītnieki. Parkā atsevišķā namiņā ir ierīkots mazo grauzēju centrs. Galvenās ēkas otrajā stāvā atrodas mācību klase, kur var vairāk uzzināt par dzīvniekiem un viņu paradumiem. Ja jūs zinātu, cik spalvaina ir parastā muša, kad to aplūko ar mikroskopu!

Pabraukuši dažus kilometrus, apstājāmies, lai uzkāptu nepilnus trīsdesmit metrus augstā skatu tornī. Saulainais laiks mūs lutināja, tāpēc skats no augšas uz apkārtni sajūsmināja visus.

Taču visiespaidīgākais izrādījās Kohtlas kalnraču parks, kurā vispirms noskatījāmies informatīvu filmu, tad saģērbāmies īpašos tērpos, uzlikām ķiveres un devāmies uz raktuvēm. Lai iepazītos ar degakmens ieguves procesu, braucām pazemē ar nelielu vilcieniņu tāpat kā agrāk kalnrači uz darbu. Pazemes muzeju veido agrākās raktuvju ejas aptuveni kilometra garumā. Ekskursijas gaitā guvām ieskatu kalnraču kādreizējā darba mitros, tumšos, putekļainos un bīstamos apstākļos, redzējām izmantoto tehniku.

Pa ceļam piestājām pie nelielās Purtses pils. Mēģinājām apmērīt pili, sadodoties rokās. Izrādījās, ka tās apkātmērs ir vienāds ar 64 mūsu izstieptām rokām ap pili.

Nākamais apskates objekts bija Valastes ūdenskritums, diemžēl sausuma dēļ pašlaik bez ūdens, taču 8 metrus augstajā Jagalas ūdenskritumā tā bija pietiekami.

Vakarā iekārtojāmies Tallinas viesnīcā ,,Dzingel".

17. oktobris. Pēc lieliskām brokastīm viesnīcā devāmies uz mēģinājumu kultūras centrā,,Salme".Vēlāk izstaigājām Tallinas vecpilsētu un posāmies festivālam. Pienāca atbildīgais dejošanas brīdis. Satraukums pazuda, kad sākām savas dejas. Pēc uzstāšanās saņēmām skaļus aplausus, noslēgumā arī diplomu un katrs krūzīti ar festivāla logo. Pasākumā priecājāmies, dzirdot latviešu valodu, jo no Jelgavas bija ieradies deju kolektīvs ,,Ieviņa". Visvairāk kolektīvu piedalījās no Lietuvas. Mums patika dejot un iepazīties ar viņiem vakarā diskotēkā.

18.oktobrī mūsu pirmais apskates objekts bija lieliskais Jūras muzejs. Mēs pabijām uz kuģa, izstaigājām tā iekštelpas, redzējām, cik šauri jādzīvo zemūdenē un cik daudz tur visādu mērinstrumentu. Muzejā bija arī veci kuģu vraki, mīnas, kuģu ložmetēji... Savu veiklību ikviens varēja pārbaudīt lidošanas simulatoros. Daži no mums noskatījās arī filmu.

Un tad braucām uz Tallinas televīzijas torni, kas ir 317 matrus augsts. Mēs ar liftu pacēlāmies līdz kafejnīcai un skatu platformai 177 metru augstumā. Skaista un iespaidīga panorāma! Vairākās vietās atradās apļi, no kuriem pavērās skats tieši uz zemi caur platformas stikla grīdu.

Pabraucām pavisam nelielu gabaliņu, pagājām pa taciņu un ieraudzījām trešo lielāko Igaunijas dižakmeni Kabelkivi, kas tulkojumā nozīmē Kapellas akmens (tik liels kā maza baznīciņa). Uz tā mēs, protams, uzkāpām un arī nofotografējāmies.

Mājupceļā skolotājas uzdeva dažādus jautājumus par Igauniju, un mēs varējām nopelnīt konfektes.

Paldies par interesanto ekskursiju Gintam Skutānam! Paldies šoferim Ilvaram Ābelniekam par vizināšanu triju dienu garumā!

Dejotāju iespaidus apkopoja skolotāja Jolanta Glāzere

St.proj._igaunija2015_1