Turpinās projekts VELSĀ

2007.gadā sākās Jaunpiebalgas vidusskolas draudzība ar novadnieku Latvijas Goda konsulu Velsā Andri Tauriņu un viņa kundzi Annu. Līdz ar to arī regulāra sadarbība ar Velsas skolām, Nacionālo asambleju, Latvijas vēstniecību Lielbritānijā un vēstniekiem Induli Bērziņu, Eduardu Stipro, Andri Teikmani. 2009.gadā Jaunpiebalgas vidusskolā viesojās toreizējais Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Ričards Mūns, kurš uzņēma Tredegaras un Jaunpiebalgas vidusskolēnus un skolotājus vēstniecībā Rīgā. Tredegaras vidusskolā vidusskolēnu apmaiņas projekta ietvaros bijām 2008.un 2010.gadā, bet velsieši Latvijā sadarbojās un mācījās 2009.un 2010.gadā.

2015.gada 26.februārī jaunpiebaldzēni piedalījās svinīgā un muzikālā pasākumā Kardifā, ko organizēja Velsas Nacionālā Asambleja, Latvijas vēstniecība un Goda konsuls A.Tauriņš. Tas bija veltīts Latvijas prezidentūrai ES padomē. Muzicēja Latvijas mākslinieki Reinis Zariņš, Eva Bindere un Kristīne Blaumane. Velsas Nacionālajā Asamblejā viesojāmies jau trešo reizi; 2008.un 2013.gadā piedalījāmies ES padomes simulācijas spēlē( Mock Council) kopā ar labāko Velsas vidusskolu jauniešiem par tādām tēmām kā ES paplašināšanās, atjaunojamās enerģijas potences ES valstīs, klimata pārmaiņas, ES kā suverēnu valstu federācija. Vidusskolu ir pārstāvējis Mikus Spalviņš- tagad students....., Jaunpiebalgas novada domes deputāts, Liene Šakina- studē norvēģu un angļu valodu LU, Andra Pētersone- somu valodas studente LU, Alise Smilga 12.kl.skolniece. Šoreiz Jaunpiebalgas vidusskolu pārstāvēja angļu valodas skolotāja Gunita Kundrate, 12.kl.sk.Guna Sūcīte, Elvita Potapova un 11.kl.sk.Salvis Pajats. 2013.gada septembrī skolas delegācija tikās ar 5 Velsas skolu pārstāvjiem jaunas partnerskolas meklējumos. Veiksmīgākā saprašanās un sadarbības vīzija veidojās un izvēle bija par labu Llanishen vidusskolai un projekta vadītājam fizikas skolotājam Džeimsam Birchalam.

27.februārī jaunajā partnerskolā Llanishen vidusskolā mācījāmies stundās kopā ar draugiem, ko līdz šim pazinām no kopīgiem e-projektiem: „Mans ceļš uz skolu", „Nacionālās vērtības". Iepazināmies ar izglītības sistēmu Velsā, prezentējām savu skolu un Latviju. Draugi bija noorganizējuši plašu un interesantu kultūras un sporta programmu- Milleniuma centrs, Nacionālais muzejs, Kārdifas pils, mākslas centrs, Vēstures muzejs, futbola spēle stadionā u.c..

Par atbalstu un finansēm paldies Jaunpiebalgas novada domei un Latvijas Goda konsulam Velsā Andrim Tauriņam.

Velsas nacionālo svētku-Sv.Dāvida dienas noskaņās ceļš mājup.

Jaunpiebalgas vidusskolas direktore Ulla Logina

VELSA_2015_james_eatIMG_0088